Daha önce yayınlanan casus fotoğfarların ardından Volkswagen’e ait olan SEAT Leon ST CUPRA üzerindeki örtüyü kaldırdı. Seat Cupra ve Cupra 280 üç ve beş kapılı hatchbackleri Mart 2014 Geneva Motor Show’da tanıtmıştı ve wagon versiyonunu da tanıtarak seriyi tamamlamış gibi görünüyor. Her iki versiyon da 4 silindir 2.0 turbocharged benzinli motora sahip.
Leon ST CUPRA 265 beygir gücünde bir motora Leon ST CUPRA 280 ise 280 beygir gücünde motora sahip ve her ikisi maksimumda 350 Nm tork üretebiliyor. En hızlı versiyon olan CUPRA 280 100 km ye 6 saniyede çıkan DSG gearbox ile donanımlı. Leon ST CUPRA ise manuel vites ile 6.2 saniyede ulaşıyor ve 250 km hıza ulaşabiliyorlar.
SEAT Leon ST CUPRA ayrıca yol durumuna göre kendini ayarlayabilen Dynamic Chassis Control (DCC) system ile birlikte geliyor. Araç ayrıca çekiş gücünü arttıran ve pürüzsüz direksiyon hakimiyeti sunan ön aks difrensiyel ile donanımlı.Leon ST CUPRA standart 18 inç çelik jant 280 ise 19 inç titanyum kaplama jantlara sahip olacak. Daha güçlü versiyon ayrıca tavan spoyleri ile diğer modelden ayrılıyor. Her iki versiyon Led ön ve arka farlar, Alacantara spor koltuklar, Led ambiyans ışıklandırma ve 6.5 inç dokunmatik ekranla gelen Media system plus infotainment sisteme sahip.