Volkswagen grubunun ACT teknolojisi, SEAT model ailesinde ilk kez Leon’da sunuluyor. 4-silindire sahip 1.4 litre hacimli TSI motor ve DSG şanzıman ile birlikte sunulan ACT teknolojisi, aracın hızı saatte 130 kilometrenin altında ve motor devri 1.250 ile 4.000 d/d arasındayken, 205 Nm’lik torkun 100 Nm’den daha azı talep edildiğinde devreye giriyor. ACT teknolojisi, bu şartlar oluştuğunda dört silindirin, ikisini kapatarak, Leon’un iki silindirle yol almasını sağlıyor.

Neredeyse fark edilmeyecek ve son derece hızlı bir şekilde gerçekleşen bu işlem, tek bir motor ile iki farklı kullanım tarzına hitap ediyor. Sakin ve düşük hızlı sürüşlerde, iki silindirle düşük yakıt tüketimi ve yeterli bir performans sunarken, yüksek performans tercih edildiği durumda ise, 11 milisaniye içinde sarsıntısız ve hissedilmeden 4 silindire dönerek hızlanma performansını arttırıyor

Start/Stop sistemi ve fren geri kazanım özelliği ile donatılan Yeni Leon 1.4 TSI ACT DSG, 100 kilometrede ortalama 4.6 litre yakıt tüketiyor. Araç, 0’dan 100 km/s hıza 8 saniyede ulaşabilirken, maksimum 215 km/s’ye çıkabiliyor.

FR donanım seviyesinde satışa sunulan Leon 1.4 TSI ACT DSG, 71.000 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarıyla satın alınabiliyor.